Links: Tulay Kumasci Rechts: Ceylan Ozgul

Een vrouw bekend uit de tv-shows van de controversiële televisiepersoonlijkheid Adnan Oktar, die ook wel gekend is als “Harun Yahya” in het buitenland, zegt dat ze de villa waar ze samen met zijn entourage leefde, is ontvlucht.

Değerli Kamuoyuna Duyuru, Son günlerde hakkımda çıkan haberlere karşı bir açıklama yapma gereği duydum. Şu anda milletimiz şehitler verirken, Afrin’de ordumuz tarihi zaferler elde ederken bu gibi konularla gündeme gelmeyi istemezdim. Allah devletimize zeval vermesin. Kötü söz sahibinindir kim ne derse desin Allah’a havale ediyorum. Yalnız burdan anne ve babalara sesleniyorum çocuklarınızı bağrınıza basın, yanınızdan, dizinizden ayırmayın, ne derse desinler siz onların çok yakınında, göz mesafesinde durun. Dışarıda, sizler gibi temiz insanların hayal bile edemeyeceği, içinde her türlü maddi, manevi ve bedeni işkencelerin yaşandığı şeytani oluşumlar mevcut. Çocuklarınızın bu yapıların tuzağına düşmesi kolaylıkla mümkün ancak şantajlar, tehditler ve algı operasyonları nedeni ile çıkmaları çok uzun ve zorlu yıllara mal olabilir. Allah nasip etti ve ülkemize yararlı işler yaparak hayatımı geçiriyorum. Yıllarca ipotek altına alınarak engellenen pek çok şeyi yapmanın heyecanı ve enerjisi içindeyim. Annemin cenazesine gidememiştim. Allah babamdan razı olsun beni bağrına bastı. Bundan sonraki ömrüm O’nun sağlığı ve mutluluğunu kollayarak geçecek. Herkese ailesinin kıymetini bilmesini ısrarla tekrarlıyorum. Cumhurbaşkanımız son konuşmalarından birinde “aklınızı kimseye kiraya vermeyin” diye gençlerimizi uyardı, ne yazık ki ben uzun süre bu yanlışa düşenlerden ve aldananlardanım. Güzel yorumlarla bana destek olan herkese teşekkür ederim. Kabustu, bitti gitti. Kabusu gören tüm kardeşlerimin uyanması ve sevdiklerine kavuşabilmesi için dua ediyorum.

Een bericht gedeeld door Ceylan Ozgul (@ceylan_ozgul2017) op

Op haar Instagram-account schrijft Ceylan Ozgul dat ze “geïsoleerd” werd tijdens haar verblijf in Oktars pand.

“Is een persoon vrij als ze niet naar de winkel is geweest in 20 jaar? Als hij of zij zelfs geen medicijnen van de apotheek heeft gekocht? Als ze niet eens weten hoe een Turkse lira eruitziet omdat de bankbriefjes jaren geleden zijn veranderd?” schreef ze. Ozgul voegde eraan toe dat ze 20 jaar lang niet kon beslissen over haar eigen gewicht of haarstijl.

Links: Adnan Oktar Rechts: Tulay Kumasci

Echter, Tulay Kumasci, een van Oktars volgelingen, ontkende het verhaal van Ozgul en zei dat ze de villa uit haar eigen vrije wil heeft verlaten.

“Ceylan Ozgul heeft 15 jaar lang een luxueus leven geleid. Ze had kleren van kwaliteitsmerken, honderden jassen, broeken en schoenen en speciale feesten in de villa. In de video die ze recent postte, is ze in een gemiddeld huis en heeft ze normale kleren. Zou ze wrok koesteren voor het verliezen van dat luxueus leven?” zei Kumasci.

Ze beschuldigde Ozgul er ook van een “spion voor Engeland” te zijn. Oktar is een bekend en controversieel figuur in Turkije. Hij omringt zich met vrouwen die vele chirurgische ingrepen hebben ondergaan en verwijst naar hen als zijn “katjes”. Hij spreekt over religieuze en sociale kwesties op zijn tv-programma.

Hij wordt beschreven als de “meest beruchte sekteleider in Turkije” en heeft meerdere boeken doordringt met complottheorieën over creationisme en vrijmetselarij geschreven.

Hurriyet